تحول 777 كيلومتري در شهر اصفهان

در سال‌جاری با پیگیری‌های شهردار اصفهان و تصویب شورای ترافیک، ۷۷۷ کیلومتر مسیر ایمن و استاندارد دوچرخه‌سواری در این کلانشهر ایجاد می‌شود، اقدامی بزرگ که تحقق آن با توجه به شیوع ویروس کرونا می‌تواند برای حفظ سلامت مردم، کاهش مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا مؤثر باشد.

ایجاد ۲۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در منطقه ۱۳

«محمد شرفا» مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان از ایجاد ۲۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در این منطقه خبر می‌دهد و می‌گوید: با توجه به اینکه اصفهان شهری است که در بسیاری از روزهای سال با آلودگی هوا مواجه است، باید فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از حمل و نقل پاک را در میان مردم بیش از پیش گسترش دهیم، از همین رو نیاز دارد مسیر ایمنی برای دوچرخه سواران ایجاد شود.

وی می‌افزاید: در راستای ایجاد تحول ۷۷۷ کیلومتری شهر اصفهان، ۲۰ایجاد  کیلومتر مسیر دوچرخه با هزینه ۴ میلیارد تومان در منطقه ۱۳ در دستور کار قرار گرفت.

مدیر منطقه ۱۳ شهرداری اصفهان تصریح می‌کند: این مسیر ایمن که از میدان سهروردی تا خیابان‌های سهروردی، جانبازان و بانو علویه همایونی، میدان ۹ دی و خیابان کشاورزی ادامه دارد، لوپی است که ۲۰ کیلومتر را کامل می‌کند و مردم می‌توانند یک فضای امنی را برای دوچرخه سواری در منطقه ۱۳ داشته باشند.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های شده در حوزه ترافیک منطقه در سال‌جاری ۱۰ کیلومتر این مسیر اجرا خواهد شد، ادامه می‌دهد: در سال آینده نیز ۱۰ کیلومتر دیگر تکمیل خواهد شد.

شرفا با بیان اینکه عرض مسیر حدود دو متر و طول هم ۲۰ کیلومتر است، می‌گوید: در قسمت‌هایی از مسیر ممکن است با خط کشی جداسازی انجام شود، اما در اکثر طول مسیر با یک جداکننده این کار انجام می‌شود و امیدوارم با همت شهرداری و استقبال مردم بتوانیم فرهنگ دوچرخه‌سواری را در منطقه ۱۳ و در شهر اصفهان گسترش دهیم و سهمی در کاهش آلودگی کلانشهر اصفهان داشته باشیم.کد محتوا 27397